Bezpieczeństwo

Z PrioGames Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Prosimy o uważne zapoznanie się ze wskazówkami bezpieczeństwa w celu uniknięcia utraty swego konta oraz ochrony od prób włamań. Strona ta oferuje pomoc także osobom, które padły ofiarą hakerów.

Nie dawaj nikomu danych Twojego konta!

Ludzie udający Gamemasterów lub członków zespołu CipSoft mogą kontaktować się z Tobą i prosić o hasło, nazwę konta czy klucz ratunkowy. Mogą mówić, że chcą naprawić błąd albo dać Ci darmowe rzeczy czy PACC. To bzdura. Prosimy pamiętać, że Gamemasterzy i zespół DBP Team nigdy nie zapyta Was o nazwę konta czy hasło. Nigdy nie dawaj innym danych swojego konta, nawet członkom DBP Team. Bądź również bardzo ostrożny co piszesz na czatach, w mailach oraz różnych komunikatorach jak MSN, ICQ, GG!


Nie wpisuj danych swojego konta na żadnych innych stronach oprócz priority-servers.pl i podstron tej strony!

Istnieją strony, które deklarują, że świadczą takie usługi jak - "darmowe rzeczy", "sprzedaż nielegalnych programów" itp. Jesteś na nich przeważnie pytany o wprowadzanie tam swojego hasła, jednakże jedynym tego celem jest kradzież Twojego konta. Uważaj także, na strony imitujące oficjalną stronę P-S. Tylko adres priority-servers.pl przeniesie Cię na prawdziwą stronę serwera!


Dobrze zapamiętaj swoje hasło i nazwę konta!

Nigdy nie trzymaj danych swojego konta na komputerze. Usuń również wszystkie maile zawierające te dane. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego komputera, nic tam nie będzie mógł znaleźć. Jeśli masz problem z zapamiętaniem danych konta, zanotuj je na kartce papieru i trzymaj w bezpiecznym miejscu. Upewnij się, że nikt jej nie znajdzie, nawet Twoi koledzy!


Używaj bezpiecznego hasła!

Twoje hasło powinno zamierać małe i duże litery, cyfry i specjalne symbole. Nigdy nie wymyślaj nazwy konta takiej samej jak hasło oraz nie używaj prostych słów, gdyż hakerzy mogą je łatwo zgadnąć. Jako hasło nie używaj słów określających Twoją osobę jak na przykład: imię Twojego zwierzaka czy data Twoich urodzin. Dobrą strategią, aby znaleźć bezpieczne hasło, jest wymyślenie zdania, po czym wzięcie pierwszych liter każdego słowa. Zdanie to pomoże Ci zapamiętać hasło za każdym razem i nikt nie będzie w stanie go zgadnąć. Oczywiście, upewnij się, że nie używasz tego samego hasła na różnych stronach. Ważnym jest, aby hasło do Twojego konta i hasło Twojej poczty były inne!


Używaj bezpiecznej nazwy konta!

Nazwa Twojego konta powinna zawierać litery i cyfry. Nigdy nie używaj nazwy konta takiej samej jak hasło lub nazwa Twojej postaci. Ponadto nie używaj prostych słów, ponieważ hakerzy łatwo mogą je odgadnąć. Również nie używaj słów określających Twoją osobę jak na przykład: Twoje imię czy nazwa zwierzaka.


Uważaj na podejrzane pliki, które mogą prowadzić do shakowania Twojego komputera!

Niektórzy ludzie rozprowadzają szpiegowskie pliki jak trojany czy keyloggery. Niebezpieczne programy przeważnie rozpowszechniane są poprzez strony internetowe, maile i komunikatory jak MSN, ICQ czy GG. Wnikliwie sprawdzaj każdy plik przed kliknięciem. Każdy mailowy załącznik oraz ściągnięty plik powinien być traktowany ze szczególną ostrożnością. Co najważniejsze, nielegalne programy oraz klienty nie wydane przez CipSoft są często stworzone, aby przejąć Twoje konto!

Uważaj na podejrzane maile!

Jest możliwe podrobienie nadawcy maila, więc może się zdarzyć, że otrzymasz maila z wpisanym CipSoftem w rubryce "nadawca", jednakże nie będzie to list wysłany przez nas. Takie maile zazwyczaj zawierają linki lub załączniki oraz zostały zaprojektowane tak, aby przypominały oficjalne maile od nas. Wystarczy po prostu nie wchodzić w podany adres na takich mailach. Aby być pewnym, że wchodzisz na naszą oficjalną stronę, zalecamy aby ręcznie wprowadzać adres (priority-servers.pl). Prosimy również pamiętać, że nie wysyłamy maili z załącznikami, więc nigdy ich nie otwieraj!


Uaktualniaj system swojego komputera regularnie!

Stare wersje Twojego systemu operacyjnego lub innych programów zazwyczaj zawierają dziury bezpieczeństwa, które zostają naprawione w późniejszych wersjach. Dla przykładu, haker może szpiegować Twój komputer jeśli odwiedzisz stronę internetową poprzez starą przeglądarkę. Najlepiej jakby wszystkie Twoje programy zostały zaktualizowane do najnowszych wersji. Najważniejszym jest, abyś aktualizował swoją przeglądarkę oraz system operacyjny regularnie, w celu uzyskania jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Pamiętaj, że wiele programów automatycznie powiadomi Cię, gdy będzie dostępna aktualizacja.


Chroń swój komputer używając programów bezpieczeństwa typu up-to-date!

Zalecamy używać programów antywirusowych, jak również firewalli, w celu zapobiegnięcia niechcianych inwazji wirusów na nasz komputer. Upewnij się również, że aktualizujesz swój program antywirusowy oraz firewalla przynajmniej raz na tydzień.


Nie graj w DBP w sieciach publicznych!

Jeśli grasz w DBP, na komputerze do którego ma dostęp wiele ludzi, nigdy nie możesz być pewny czy ta sieć jest całkowicie bezpieczna. Mogą tam być już zainstalowane trojany czy keyloggery przez inne osoby. Również, dane które wysyłasz poprzez takie sieci (spotykane na przykład w szkołach, bibliotekach i kafejkach internetowych) mogą być łatwo przechwycone przez hakerów. Pamiętaj, aby zamknąć swoją listę postaci, po wylogowaniu i chęci opuszczenia komputera, ponieważ jest możliwe, że po Tobie ktoś inny zaloguje się na nią. Dlatego unikaj grania w sieciach publicznych!


Przypisz swoje konto do własnego, poprawnego adresu mailowego!

Przypisanie adresu mailowego jest kluczem do Twojego konta. Upewnij się, że zawsze masz dostęp do tego maila. Używaj go regularnie, ponieważ wielu dostawców usług internetowych usuwa nieaktywne maile, po określonym czasie. Jeśli zamierzasz zmienić swój adres mailowy natychmiast popraw adres przypisany do Twojego konta. Używaj swojego konta mailowego równie ostrożnie, jak używasz konta. Osoba z dostępem do Twojego maila może shakować Twoje konto!


Nie dziel i nie handluj kontami!

To jest powód dlaczego dzielenie kont oraz handel nimi jest zakazany w DBP Rules. Pamiętaj, że podejmujesz duże ryzyko dając komuś swoje dane dotyczące konta. Wiemy z doświadczenia, że nawet najbliżsi znajomi potrafią ukraść i zrujnować sobie nawzajem konta. Również ludzie handlujący kontami przeważnie zostają oszukani przez prawdziwego właściciela i tracą swoje konto. Warto zanotować, że CipSoft nie będzie pomagał w przypadku, gdy konto zostało skradzione poprzez handel lub dzielenie się.


Przy rejestrowaniu podaj prawdziwe dane!

Po zarejestrowaniu swojego konta, otrzymasz swój własny klucz ratunkowy, który pozwala Ci ponownie przypisać maila do konta. Co więcej, jako zarejestrowany użytkownik możesz uzyskać nowy klucz ratunkowy poprzez list pocztowy w zamian za małą opłatę. Upewnij się, że wprowadziłeś poprawne dane i kompletny adres oraz pamiętaj o aktualizacji tych danych, gdyż nasz list nie dojdzie do Ciebie, w przypadku nieaktualnych danych. Tylko zarejestrowani gracze mogą używać wszystkich dogodności przy odzyskiwaniu konta, a więc jeśli się nie zarejestrowałeś, zrób to teraz. Pamiętaj, że może stracić swoje konto, jeśli inna osoba uzyska dostęp do Twojego konta i zarejestruje je!